Reiss School Motivation Profile® w Polsce

Testy RSMP dla młodzieży zadebiutowały w Polsce latem 2017. Były zwieńczeniem badań pilotażowych, w których wzięło udział ponad tysiąc nastolatków w całym kraju. Dzięki ich trafnym uwagom, refleksjom powstała polską wersję raportu RSMP - rzetelnego narzędzia do badania wewnętrznej motywacji u ludzi w wieku 12-25 lat.

Na oficjalną prezentację polskiego RSMP - konferencję pt.:„Uskrzydlić orła, czyli jak rozwijać młodzież zgodnie z ich talentami i wewnętrzną motywacją”, przybyła Maggi M. Reiss, pomysłodawczyni tego narzędzia, psycholog szkolny, od ponad 30 lat pracująca z młodzieżą w USA. Podczas konferencji, która odbyła się 7 lipca 2017 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, zaprezentowaliśmy wnioski z pilotażowego wdrożenia narzędzia w Polsce i korzyści z niego wynikające.

Proponujemy

Rozwój i motywowanie młodych ludzi nie polega na dostarczaniu im ciągłych i różnorodnych bodźców, lecz na stymulacji zgodnej z ich wewnętrznymi potrzebami (motywatorami). RSMP dostarcza precyzyjnych informacji o tym, kto i jakich bodźców potrzebuje, by uczyć się z przyjemnością i działać efektywnie.

Design your life – zaprojektuj swoje życie na własnych zasadach z RSMP

Badanie wewnętrznych potrzeb, czyli profil RSMP + indywidualne omówienie

Dla tych, którzy mają konkretne pytania na temat wyboru drogi zawodowej, relacji z najbliższymi czy też rozwoju

  1. Po zamówieniu i wykonaniu testu online, otrzymasz Twój indywidualny profil motywacyjny RSMP plus szczegółowy raport (39 stron). Dowiesz się z niego, jakie masz potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu Cię motywuje.
  2. Indywidualna sesja informacji zwrotnej, czyli omówienie i analiza wyników badania RSMP przez certyfikowanego RMP Mastera, który odpowie na pytania dotyczące badania RMP, Twoich wewnętrznych potrzeb i szczegółów motywacji. Pomoże wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek drogi rozwoju. Rozmowa trwa około 15 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon/skype). Odbywa się bez udziału rodziców lub opiekunów.
Wyślij zapytanie

Badanie wewnętrznych potrzeb, czyli profil RSMP + omówienie z rodzicami lub opiekunami

Dla osób, które chcą poznać swoje mocne strony, wspólnie z najbliższymi pracować nad relacjami lub przeanalizować różne opcje wyboru zawodu

  1. Po zamówieniu i wykonaniu testu online, otrzymasz Twój indywidualny profil motywacyjny RSMP plus szczegółowy raport (39 stron). Dowiesz się z niego, jakie masz potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu Cię motywuje
  2. Indywidualna sesja informacji zwrotnej, czyli omówienie i analiza wyników badania RSMP przez certyfikowanego RMP Mastera, który odpowie na pytania dotyczące badania RMP, Twoich wewnętrznych potrzeb i szczegółów motywacji. Pomoże wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek drogi rozwoju. Rozmowa trwa około 60 minut i odbywa się osobiście lub zdalnie (przez telefon/skype). Może odbywać się z rodzicami lub opiekunami.
  3. Na podstawie informacji z raportu RSMP możesz (wspólnie z certyfikowanym RSMP Masterem) opracować swoją indywidualnej ścieżkę nauki oraz profilowania zawodowego.
Wyślij zapytanie

Oferta współpracy dla placówek oświaty

Warsztat dla osób pracujących z młodzieżą: nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych, doradców zawodowych

Czas trwania: od 3 godzin do 2 dni

Najpopularniejsze tematy:

  • Diagnoza motywacji młodzieży (RSMP)
  • Jak zaspokajać potrzeby/motywatory młodych osób
  • Wpływ własnych potrzeb na sposób pracy z młodzieżą
  • Różnice w motywatorach/wewnętrznych potrzebach najczęstszą przyczyną konfliktów
  • Doradztwo zawodowe
Wyślij zapytanie

Dla Kogo?

Wybór zawodu i dalszej drogi kształcenia - jeden z najtrudniejszych w naszym życiu. Na co się zdecydować, jeśli jeszcze nie wiemy, co nas fascynuje, w czym jesteśmy naprawdę dobrzy. Koledzy, rodzice i nauczyciele udzielają rad poprzez pryzmat własnych doświadczeń. Żeby dobrze wybrać warto mieć swoją perspektywę.

Reiss School Motivation Profile® umożliwia poznanie swoich mocnych stron, dzięki czemu łatwiej określić, które kierunki zawodowe nam bliskie i w jakich zawodach odczujemy spełnienie i satysfakcję.

Rekomendacje

Dorota Mucha

Pedagog z 25-letniom doświadczeniem zawodowym

Udział w warsztatach RSMP pozwolił mi spojrzeć na moich uczniów z zupełnie innej perspektywy. Zaczęłam rozumieć ich postępowanie w różnych sytuacjach i myślałam, w jaki sposób mogę zmotywować ich do działania tak, aby cele, które przed nimi postawię, pokrywały się z ich potrzebami.
Dorota Mucha

Joanna Czerska-Thomas

Rodzic

Dzięki profilowi RSMP lepiej poznałam moje dziecko. Wiem, dlaczego tak a nie inaczej zachowuje się w danej sytuacji. Ale chyba najważniejsze jest dla mnie to, że wiem, jakie ma predyspozycje w wybranych przez siebie obszarach – będzie mi łatwiej ukierunkować go w wyborze pracy.
Joanna Czerska-Thomas

Aleksander Pirecki

Uczeń

Profil motywacyjny RSMP oceniam bardzo pozytywnie. Kombinacje motywatorów okazały się wyjątkowo trafne, właściwie opisujące moje cechy osobowości. Chętnie wykorzystam informacje zdobyte dzięki RSMP przy wyborze kierunku studiów, przyszłego zawodu.

Joanna Piwowarczyk

Rodzic

W profilu motywacyjnym RSMP zaskoczyło mnie, że w wielu kwestiach miałam rację co do charakteru mojego syna, szczególnie w tych kwestiach, które w nim krytykowałam, jak totalne lekceważenie porządku. Pytania na końcu raportu stanowią wskazówki do tego, jak można rozwijać te sfery, które w tej chwili nie są dla niego zbyt ważne.
Joanna Piwowarczyk

Kamila Wierzbicka

Maturzystka 2017r.

W pełni zgadzam się z profilem RSMP. Gdyby profile były wykonane wszystkim uczniom w klasie, to nie byłoby kłótni i konfliktów. Gdy mama zapoznała się z moim profilem uznała, że pewne moje zachowania nie są moimi zachciankami czy kaprysami, ale taka jestem i zrozumiała, że należy to zaakceptować.
Kamila Wierzbicka

Karolina Marcinkowska

Uczennica gimnazjum

Nie wierzysz w siebie? Poświęć 20 minut i wykonaj test Reiss Motivation Profile. Pomoże Ci on poznać i zrozumieć nie tylko samego siebie, ale sprawi również, że patrząc w lustro stwierdzisz: jestem wartościowa. Teraz wiem, że są dziedziny, w których jestem naprawdę dobra.
Karolina Marcinkowska

Dr Melania Orzechowska

Pedagog szkolny

W mojej opinii RSMP ma same zalety, ponieważ pozwala poznać potrzeby młodych ludzi, przewidzieć ich zachowania, wskazuje kogo i jak motywować oraz ułatwia dzieciom i młodzieży wybór właściwej drogi edukacyjno – zawodowej. Uważam, że w dalszej perspektywie zastosowanie RSMP może zdecydowanie podnieść jakość edukacji.
Dr Melania Orzechowska

Mikołaj Sznaza

Uczeń Liceum

Spotkanie omawiające wspólnie z moją mamą było bardzo przydatne, gdyż mogła po raz pierwszy zobaczyć co tak naprawdę siedzi mi w głowie i jak widzę mój świat. Dzięki temu lepiej się rozumiemy i wiemy, czego możemy od siebie oczekiwać i w jaki sposób do siebie dotrzeć.
Mikołaj Sznaza

Paulina Radtke

Uczennica, Klasa I LO

Profil zobrazował moje wewnętrzne potrzeby, o których nawet nie miała pojęcia. Wraz z rodzicami wszystko przedyskutowaliśmy i mamy większą świadomość tego, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje czegoś innego do szczęścia i spełnienia. Będzie nam łatwiej się dogadać i rozwiązywać wspólne problemy.
Paulina Radtke

Monika Pujszo

Rodzic

RSMP jest wymarzoną instrukcją obsługi własnego dziecka. Jako rodzic miałam oczywiście wizję tego, co jest ważne dla mojego syna, lecz wyniki mocno mnie zaskoczyły. O dziwo wcale nie zaskoczyły mojego dziecka- przeciwnie – zgodził się ze wszystkim, co pokazało RSMP.
Monika Pujszo

Marzena Dembicka

Trener i Coach, właściciel Pracowni Poznania Potrzeb

Jakie korzyści daje młodym ludziom poznanie swojego profilu RSMP? Mogą oprzeć swój sposób nauki, wyboru zawodu, życia na swoich mocnych stronach. Młodzież zaczyna rozumieć, jak ważne są szczegóły komunikacji z osobą „ze skrajnie drugiego bieguna”, a to daje początek akceptacji i tolerancji różnorodności.
Marzena Dembicka

Kontakt