Kilka miesięcy później siedziałyśmy razem w centrum Warszawy przygotowując nasz pierwszy wspólny projekt szkoleniowy. Po 6 latach spędzonych na wspólnych programach rozwojowych stwierdziłyśmy, że chcemy naszym klientom zaoferować coś więcej.

Zastanawiałyśmy się:

  • Co sprawia, że jedni osiągają swoje cele, a inni nie?
  • Dlaczego niektórzy są wytrwali w tym co robią, a inni nie?
  • Jak to jest, że jedni cieszą się każdą chwilą, nie posiadając nic, a inni nie cieszą się niczym, pomimo że mają bardzo wiele?

Po tym, jak trafiłyśmy na Reiss Motivation Profile®, od razu wiedziałyśmy, że to jest odpowiedź na nasze pytania!
23go grudnia 2014 roku, niespełna kilka miesięcy po pierwszej rozmowie ze Stevenem, założyłyśmy Instytut Durkalskiego RMP Polska.
Edukujemy, prowadzimy szkolenia, seminaria i warsztaty związane z motywacją w biznesie i życiu prywatnym, jak również
przeprowadzamy certyfikację na RMP-Mastera.

Indywidualność, prostota i długotrwałe wyniki:

Naszą pracę rozpoczynamy od poznania potrzeb klienta. Proponowane przez nas rozwiązania charakteryzuje prostota. Tym co się dla nas liczy, jest wprowadzanie rozwiązań, które będą miały długotrwałe znaczenia w biznesie.

Biuro i praca zdalna:

Nasze biuro mieści się w Warszawie na urokliwej Saskiej Kępie. Tam przeprowadzamy szkolenia, spotykamy się z klientami i tymi, którzy chcą do nich należeć. Bardzo cenimy sobie zalety pracy zdalnej - wiele osób z którymi współpracujemy (również Ewa) mieszka w innych miastach lub poza granicami kraju. Dzięki wielu narzędziom online możemy czuć się jednym zespołem.


Ewa Jochheim

Jestem kreatywną optymistką z niewyczerpalnymi pokładami energii. Synów uczę tolerancji i otwartości, a w życiu kieruję się zasadą, że do pełni szczęścia konieczna jest „szczypta egoizmu”. Motywuje mnie możliwość samostanowienia i wpływu na to, co dzieje się dookoła mnie, oraz ludzie z którymi pracuję. Po studiach ekonomii na Uniwersytecie w Monachium zajmowałam się doradztwem M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Nauczyłam się tam jak ważna jest etyka w pracy, networking i kreatywne myślenie. Pracując z ludźmi nad ich rozwojem przez ostatnie 10 lat zrozumiałam, że nic w życiu nie daje satysfakcji, jeżeli nie mamy motywacji i pasji do tego co robimy. Chętnie dzielę się wiedzą, publikuję i piszę o tym, jak „Zarządzać poprzez Motywację 3.0”.


Katarzyna Janas

Jestem otwarta na wyzwania i uwielbiam sytuacje, w których inni się poddają i nie wierzą, że się uda. Pozwalam wtedy odkryć im swoje mocne strony i aby uwierzyli w siebie. Doceniam bezpośredniość i współpracę między ludźmi. Notabene cały czas się jej uczę, bo z natury jestem raczej “Zosią samosią”, co nierzadko wypominają mi moje dzieci. Rozpiera mnie energia, uwielbiam podróże i do życia potrzebna jest mi częsta zmiana perspektywy. Uwielbiam być w akcji i szybko się nudzę. To pewnie dlatego studiowałam na 3 uczelniach: WAT w Warszawie, uniwersytecie w Szczecinie oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Z wykształcenia jestem germanistką, a z zamiłowania managerem i psychologiem, doświadczenie zawodowe zdobywałam w usługach dla biznesu, telekomunikacji, IT oraz mediów.

Iwona Kokoszka

Senior Konsultant i Project Manager Instytut Durkalskiego RMP Polska, trener biznesu, coach ACC ICF, Reiss Profile® Master

Zajmuje się diagnozowaniem motywacji wewnętrznej i wykorzystaniem jej w pracy zawodowej. W Instytucie Durkalskiego prowadzi projekt „Chcieć, móc, potrafić” - wspiera menedżerów w budowaniu skutecznych zespołów. Jej domeną są szkolenia z zarządzania i komunikacji, angażowania i motywowania, budowania marki, wzmacniania pewności siebie. Jest autorką i trenerem programu MIss Impossible - pt. „Odkryj swoje atuty i zwyciężaj jak kobieta”. Napisała książkę „Liderki biznesu” - o kobietach, które zmieniły polską gospodarkę. Doświadczona dziennikarka i wydawca, m.in. Forbes, My Company, Profit, Harvard Business Review, Życie Gospodarcze, Coaching. Absolwentka Zakładu Językoznawstwa Katedry Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Zdobyła akredytację ACC International Coach Federation. Legitymuje się także innymi certyfikatami w zakresie kompetencji coachingowych, mentoringowych, trenerskich. Jej specjalnością jest rozwój oraz przywództwo osobiste i organizacyjne.

Mateusz Statkiewicz

Content Marketing Manager

Planuję, tworzę, mierzę i ulepszam kampanie marketingowe. Zacząłem wcześnie pracować, więc mam duży bagaż doświadczeń z wielu obszarów. Moja branża jest jedną z najlepszych, żeby nie zwariować. Moim dopingiem jest życie zgodne z moimi potrzebami. Podróże wentylują mnie psychicznie. Moje stopy stanęły na 4 kontynentach i rzadko przestaję wizualizować przyszłe wyprawy. Zostałem wychowany w duchu sprawiedliwości społecznej i staram się szanować optykę i potrzeby tych, którzy mają inaczej. Takimi też ludźmi lubię się otaczać. Instytut Durkalskiego to gościnne progi, radośni ludzie i konkretna merytoryka. Jako szkiełko i oko, znajduję tu to czego poszukuję. Mocnego osadzenia w nauce i fenomenalnej skuteczności rozwiązań.

Joanna Religa

Ekspert RMP w relacji z Klientem Indywidualnym i certyfikowany Reiss Profile® Master w Instytucie Durkalskiego

Swoją ścieżkę zawodową zaczynałam od studiów marketingowych rozwijając się potem w tym obszarze w warszawskich korporacjach. Przez 4 lata pracowałam jako Account Director w agencji reklamowej Saatchi & Saatchi, potem przez 9 lat jako External Communication Manager odpowiadałam w IKEA Retail za komunikację reklamową marki IKEA na rynku polskim. „Po godzinach” rozwijałam swoją pasję do ludzi na licznych warsztatach rozwojowych i szkoleniach, co 5 lat temu doprowadziło mnie do studiów coachingowych i ponad 250h praktyki w tym zawodzie, a 2 lata temu rozkochało w motywacji wewnętrznej wg metodologii prof. Reissa. Dzisiaj łączę obydwa zawody (marketingowy i coachingowy) wokół jednego serca, jakim jest dla mnie Reiss Motivation Profile®. Prywatnie jestem spełnioną Mamą dwóch synów, miłośniczką slow life i wielbicielką psychologii pozytywnej w codziennym życiu.

Monika Goszczyńska

I am responsible for day-to-day customer service (invoicing, order processing) at the Durkalski Institute. I also provide administrative support in the recruitment process of new Masters and training projects for business clients. After 15 years of working in customer service, I came to believe there are no impossible tasks and that every challenge has an effective solution. I value the work at the Institute for its flexibility, great freedom of choices, diversity and a unique atmosphere of partnership and understanding. In my free time I like to read detective stories. And if anybody mentions travel –I’m in at once!

Prof. Steven Reiss – twórca metodyki

Psycholog kliniczny, wykładowca, autor wielokrotnie nagradzanych prac z dziedziny psychologii i psychiatrii.

Ponad 25 lat temu, leżąc w szpitalu w oczekiwaniu na przeszczep, obserwował pielęgniarki, które z poświęceniem zajmowały się pacjentami. Zadał sobie wówczas pytanie, co je motywuje do tak ciężkiej pracy. Obiecał sobie, że jeżeli przeżyje, to do końca swoich dni będzie się zajmował badaniem ludzkiej motywacji.

Pięć lat później jego praca została uwieńczona sukcesem: 9.000 badań na ponad 25 000 respondentów z 4 kontynentów stało się podstawą do stworzenia Reiss Motivation Profile® (RMP) – pierwszego na świecie narzędzia, które w prosty i czytelny sposób bada i obrazowo przedstawia ludzką motywację, dotychczas redukowaną do aspektów finansowych.

Więcej o Stevenie

Zaproszenie do kontaktu

Chcesz poznać nas i nasz sposób pracy?
Chętnie przeprowadzimy inspiracyjny warsztat u Ciebie w firmie.
Lub umów się z nami na pyszną kawę - zapraszamy do nas do biura w Warszawie przy
ul. Alfreda Nobla 9 lok.7

Przejdź do kontaktu