Artykuły

Zalety osób nieuporządkowanych są zdecydowanie niedoceniane!

To irytujące, że w dzisiejszym świecie gloryfikujemy tylko tych, którzy lubią porządek, uwielbiają ścisłe harmonogramy, a całe swoje życie planują w co najmniej kilku aplikacjach. Dobrze zorganizowani, mają życie pod kontrolą, odpowiedzialni – tak często o nich mówimy. A co z tymi, dla których taka dbałość o szczegóły, przewidywalność i skrupulatność jest po prostu nudna? Czy oni są gorsi?

Z całą pewnością ich zalety są niedoceniane. Ba! Najczęściej są wręcz niezauważane i ignorowane. A szkoda, bo takie osoby mogą się zwykle pochwalić całkiem niezłym arsenałem zalet, o których ci świetnie zorganizowani mogą tylko pomarzyć:
– są spontaniczne i kreatywne
–  są elastyczne i szybko się dostosowują
–  są otwarte i chętne do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań
– świetnie się odnajdują w różnorodności i braku powtarzalności, co pozwala im łatwo się odnaleźć w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie
– mają łatwy dostęp do swojej intuicji.

Następnym razem, zanim więc zganisz męża za porozrzucane po domu skarpetki albo żonę za rozgardiasz w kuchni, przyjrzyj się uważnie i weź głęboki oddech. Bo być może masz w domu skarb pełen pomysłów – idealny na nudę czy rutynę dnia codziennego.

SPODOBAŁ CI SIĘ
TEN TEKST?
podziel się