Dlaczego ludzie nie robią tego, co powinni?

Każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby. Nie da się go zmotywować do czegoś, co nie leży w jego naturze. Szansa na prawdziwy sukces pojawia się dopiero po odkryciu wewnętrznych motywów działań.

"Chcieć, móc, potrafić: Niezbędnik menedżera" to klucz do indywidualnego zarządzania sobą, pracownikami i zespołami. To kwintesencja inspiracji oraz praktycznych wskazówek od razu do zastosowania w każdej organizacji.

To nie był zwyczajny proces twórczy
… …

Dużo tego. Jednak to, co czyni nasz proces niezwykłym, leży gdzie indziej. Do pisania książki postanowiłyśmy wykorzystać narzędzie, które znamy najlepiej. To samo, które jest sercem naszego flagowego programu rozwojowego RMP Pro. Każda z osób zaproszonych do współpracy przy książce, znalazła się w zespole nie tylko na podstawie własnych umiejętności, ale także na podstawie zgodności profili motywacyjnych Reiss'a.

Od pierwszego zdania, pierwszego rozdziału, proces był w zgodzie z naszymi wewnętrznymi potrzebami. Oparłyśmy go na bardzo indywidualnym sprostaniu oczekiwaniom członków zespołu. Z doświadczenia wiemy, że tylko wtedy jesteśmy w stanie stworzyć coś szczególnego. Pozwoliło nam to pracować w strefie produktywnego komfortu. A jest to miejsce, w którym rodzi się FLOW.

…
"Chcieć, móc, potrafić" to:
… …
Nawigacja po rozdziałach

Rozdział 1.

Gdy biznes nadąża za nauką

Czy można pokazać indywidualna osobowość człowieka w czytelny dla wszystkich sposób? Jak wykorzystać w biznesie najnowsze osiągnięcia psychologii? Po lekturze pierwszego rozdziału warto poznać swój profil motywacyjny RMP — zamówić i wypełnić kwestionariusz online lub wykonać jego symulację, czyli tzw. test samooceny, który znajduje się na końcu książki.

Rozdział 2.

Instrukcja obsługi człowieka

Jak przygotować się do pełnienia roli menedżera? Jak sprawdzać się w niej na co dzień? Jakimi cechami powinieneś się odznaczać, na co zwracać uwagę? To instrukcja obsługi człowieka w pracy — lidera, menadżera, szeregowego pracownika. Najpierw przyjrzysz się samemu sobie — swoim mechanizmom działania, poznać swoje potrzeby.

Rozdział 3.

Self-hugging

Odkryj u siebie jedną z kluczowych blokad człowieka, jaką jest patrzenie na problemy, wyzwania czy innych ludzi wyłącznie z własnej perspektywy. Czujemy się dobrze, komfortowo (przytulnie) z tymi, którzy wyznają te same wartości, mają te same potrzeby wewnętrzne. Jak patrzenie na świat i ocenianie innych przez pryzmat własnych wartości, potrzeb, motywatorów spowalnia rozwój.

Rozdział 4.

Ja i mój zespół

Skupiamy się na podstawowych zagadnieniach zarządzania ludźmi, z jakimi najczęściej zmagają się menadżerowie i liderzy w swojej codziennej pracy. Pokazujemy, dlaczego dobra znajomość potrzeb wewnętrznych ludzi, wśród których pracujemy, przyczynia się do zwiększenia efektywności całej grupy.

Rozdział 5.

Jak zbudować dream team

Przestrzegamy przed dostosowywaniem ludzi do projektów, pokazujemy, jak — korzystając z różnorodności ludzkich osobowości — zbudować skuteczny zespół marzeń. Piszemy tu także o tym, jacy ludzie (o jakich kompetencjach i jakiego rodzaju potrzebach) są potrzebni do realizacji poszczególnych faz projektów.

Rozdział 6.

Choroba nieefektywności

Moment przełomowy naszej książki. Prezentujemy w nim autorski model Chcieć-Móc-Potrafić — rodzaj audytu, na podstawie którego możemy określić źródło kłopotów w firmie, sprawdzić, gdzie znajduje się potencjał do poprawy i się zorientować, jaki przyjąć program naprawczy.

Rozdział 7.

By chciało się chcieć

Opisujemy nową metodę wdrażania celów w organizacji, a także sposoby ich komunikowania i egzekwowania zgodnie z wewnętrzną potrzebą poszczególnych członków zespołu. Indywidualne traktowanie i motywowanie każdego pracownika warto zacząć wdrażać na tym etapie.

Rozdział 8.

Kiedy i jak się chwalić

A po realizacji precyzyjnie określonego i odpowiednio zakomunikowanego zadania — udzielać mu adekwatnych pochwał. Wielu menadżerów ma kłopoty z chwaleniem pracowników, dlatego w rozdziale 8 podpowiadamy, kiedy, za co i jak chwalić ludzi, oczywiście zgodnie z ich indywidualnymi wewnętrznymi potrzebami.

Rozdział 9.

Demotywacja

Warto interesować się ludźmi, z którymi pracujemy, najlepiej każdym z osobna - wtedy będą się mniej stresować i wydajniej pracować. Przestrzegamy przed zimnym, profesjonalnym zarządzaniem, wywieraniem nadmiernego nacisku na pracowników, stwarzaniem napiętej i nerwowej atmosfery. Każdego stresuje coś innego, a dobry menadżer powinien wiedzieć, jakie czynniki denerwują i wyprowadzają z równowagi jego podwładnych.

Rozdział 10.

Jak zwiększyć wyniki

Opisujemy przykłady różnorodnych rozwiązań dla zespołów sprzedażowych, które dzięki indywidualizacji programów motywacyjnych zwiększyły swoje rezultaty, a co za tym idzie — zyski firmy. Udowadniamy, że opisywana przez nas metoda indywidualnego podejścia do pracowników, jeśli stosuje się ją konsekwentnie, pozwala zrozumieć siebie i ludzi, z którymi pracujemy, tworzyć skuteczne zespoły, motywować ich członków do wysiłku, rozwiązywać konflikty, a także zwiększać wyniki.

Look inside the book
…
Już nie trzeba wychodzić ze strefy komfortu. Czas zacząć żyć w zgodzie ze sobą!
ZAMÓW "Chcieć, móc, potrafić"
49 zł
69 zł
89 zł
…
49 zł
69 zł
89 zł
Informacja o książce
…