Blog

Uskrzydlenie Grupowe, czyli stan flow w zespole.

Jeden z dwunastu kroków dla zbudowania turkusowego zespołu to stworzenie środowiska w którym każdy z członków zespołu może rosnąć. Jest to środowisko odpowiedzialności, transparencji, zaangażowania i kreatywności, w którym członkowie często wchodzą w tak zwany stan flow. #StanUskrzydlenia, #StanPrzepływu, #StanGrupowegoUskrzydlenia. Poniżej zdradzam jeden z tych dwunastu kroków a wszystkie, opisane są w mojej książce „Świat …

Czytaj dalej
 • 16/07/2019

Dlaczego szkolenia motywacyjne nie działają? I co działa?

Szkolenia nie działają. Jeżeli uważasz, że sposób na  zwiększenie mocy przerobowych Twojego zespołu i osiągnięcie prawdziwej zmiany w jego efektywności, leży w wydawaniu pieniędzy na kolejne szkolenie, to przygotuj sobie pudełko chusteczek. Za chwilę poczujesz ogromne rozczarowanie. Badanie McKinsey & Co.  pokazało, ze jedynie 25% pracowników korporacji uważa, że szkolenia podnoszą ich wydajność w pracy. …

Czytaj dalej
 • 26/06/2019

Atak klonów: Na czym polega zarządzanie przez indywidualizację?

zarządzanie przez indywidualizację

  Zarządzanie przez indywidualizację nareszcie zawitało nad nadwiślańskie brzegi. Zacznijmy jednak od początku. Pytanie tak stare, jak sam kapitalizm: jak zaprojektować organizację i pracę, aby sprostać INDYWIDUALNYM potrzebom? Teorii, hipotez i autorskich wywodów jest co najmniej tyle, ile wynosi łączna suma nieprzespanych nocy sfrustrowanych menadżerów współczesnego świata. Dziś, w czasach prosperity i rynku pracownika, mówimy …

Czytaj dalej
 • 18/06/2019

🎯Pełna Immersja: Jak Wywołać Stan FLOW w Zespole?

Dzisiaj piszemy o tym jak wywołać fenomenalnie produktywny stan flow w zespole. Ale najpierw zróbmy małe ćwiczenie mentalne. Chciałbym abyście pomyśleli teraz o swoim ostatnim razie. Ostatnim razie, kiedy byliście całkowicie zanurzeni w wykonywanym zajęciu. Kiedy straciliście rachubę czasu, a wasza koncentracja była wyostrzona do maksimum. Gdy doskonale wiedzieliście co i w jakiej kolejności zrobić …

Czytaj dalej
 • 16/05/2019

Władza i rewanż. Bardzo niebezpieczne połączenie. Masz świadomość?

Potrzeba władzy + potrzeba rewanżu. Pewnie automatycznie kojarzysz te cechy z mężczyzną, a tu niespodzianka! Wojtek i Kalina – nie znają się kompletnie. Pracują w różnych miastach i w różnych firmach. Trafili do nas oddzielnie, w zupełnie różnym czasie. Ale obydwoje z tymi samymi problemami. Nie mogą dogadać się ze swoimi szefami. Nie mogą dogadać się z zespołem. Jak z tego wybrnąć?

Czytaj dalej
 • 06/08/2018

Wakacje są przereklamowane!

Ostatnio zgłosił się do nas Jarek, który kolejny raz z rzędu po powrocie z rodzinnego urlopu czuł się bardziej zmęczony niż przed wyjazdem. Czeka go kilka intensywnych miesięcy w pracy zanim kolejny urlop w ogóle będzie możliwy, więc zwrócił się do nas po pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: no i jak ja mam się w tej sytuacji zmotywować do wytężonej pracy? Syndrom braku regeneracji po urlopie? Jak to możliwe?

Czytaj dalej
 • 10/07/2018

Służbowe szkolenia i podróże, czyli o motywacyjnej ściemie do kwadratu!

Kursy, szkolenia, warsztaty, studia podyplomowe to dość drogie inwestycje. Nic więc dziwnego, że firmy tak chętnie szkolą pracowników we własnym zakresie. Z jednej strony mają wpływ na dobór tematyki i treści, a z drugiej strony pracownicy mogą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności nie płacąc za to dodatkowych pieniędzy. Wydawałoby się – idealny pomysł, w którym wszyscy korzystają. Czy na pewno?

Czytaj dalej
 • 10/07/2018

To jak ja to mogę w sobie zmienić?!

„No dobrze. To ja już teraz rozumiem doskonale co stoi za moimi zachowaniami i jaka jestem. Ale tak prawdę mówiąc, to wyniki tych dwóch motywatorów kompletnie mi się nie podobają. Jak ja je mogę zmienić?” – pyta praktycznie co drugi klient po omówieniu testu Reiss Motivation Profile. Co im odpowiadamy?

Czytaj dalej
 • 04/06/2018

Sfrustrowany zawodowo? Uciekaj!

„W tej pracy mnie nie doceniają. Ciągle się dla firmy poświęcam, a Oni i tak mówią, że to ja powinienem być wdzięczny za wszystkie możliwości i benefity, które firma proponuje. Co za niewdzięczność” – to słowa jednego z rozgoryczonych klientów, które całkiem niedawno mieliśmy okazję usłyszeć. Klient był gotowy na zmianę pracy. Natychmiastową. No bo przecież jeśli w jednym miejscu jest nam źle, to dlaczego mamy w nim tkwić na siłę?

Czytaj dalej
 • 17/05/2018

Sport? Ja nie dam rady tak jak Ty…

„Eeee, ja to tak nie umiem jak Ty, nie wszyscy tak dają radę” – powiedziała do mnie mocno zasmucona koleżanka, gdy kolejny raz widziała mnie, jak wracam z cotygodniowego biegania. Spieszyłam się, nie miałyśmy czasu pogadać dłużej, ale zaczęłam się zastanawiać jak to jest? Czy ja naprawdę daję radę jakoś inaczej niż inni?

Czytaj dalej
 • 02/05/2018

Mamy małe dziecko, a on wyjeżdża!

„Właśnie mi powiedział, że wyjeżdża do Tajlandii na 2 miesiące. Wyobraża sobie to Pani? Przecież my mamy małe dziecko!” – słowa zrozpaczonej klientki sprzed kilku tygodni. Poczuła się urażona, znieważona, niekochana i zlekceważona. Przez kochaną osobę, której 4 miesiące temu urodziła dziecko. Nie potrafiła zrozumieć tej sytuacji, a On szczerze mówiąc nie bardzo rozumiał, dlaczego to jest dla niej taki duży problem?

Czytaj dalej
 • 25/04/2018

Razem znaczy także osobno

Klienci często nas pytają, czy jeśli konsultujemy pary, to profile potrzeb (wg Reiss Motivation) tych szczęśliwych są identyczne i zgodne pod każdym względem. Czy nie ma rozbieżności? Czy nie ma różnic? Kiedy czyta się różne porady, podpowiedzi i infografiki w mediach na temat szczęśliwego związku, można odnieść wrażenie, że gdy już RAZEM, to zawsze RAZEM?

Czytaj dalej
 • 16/04/2018

Czy small talk przy kawie jest dla każdego?

Networking. Nie ważne, czy pracujesz na etacie w korporacji czy masz własną firmę, powszechnie wiadomo, że najlepsze interesy robi się przy kawie. W przerwach między spotkania, w tzw. kuluarach. Umiejętności dotyczące tzw. small talku, czyli drobnych rozmów nawiązujących konwersację i podtrzymujących relację, każdemu z nas są potrzebne. Nie wszyscy jednak odnajdują się w takich sytuacjach …

Czytaj dalej
 • 13/04/2018

Kochanie, a więc plan na Święta wygląda tak…

…i miłe i udane święta z głowy. Tak może powiedzieć niejedna osoba, której planując świąteczny czas nie zapytano w ogóle o zdanie. Są w polskiej tradycji takie dni, które „wypada” spędzić w określony sposób. Nadchodząca Wielkanoc to zdecydowanie jedno z nich. Nieważne, jak się aktualnie czujesz, czego potrzebujesz i na co masz ochotę – presja rodziny, środowiska, a i sąsiadów często powoduje, że spędzamy te dni według ich wzorca, a nie naszego własnego. Czy musi tak być?

Czytaj dalej
 • 29/03/2018

16 składników idealnej pracy

Praca idealna czyli jaka? Bezpieczna, dająca pieniądze na utrzymanie, zgodna z zainteresowaniami, w miarę blisko od domu. Hmmm…jak często zastanawiasz się, jaka byłaby Twoja praca idealna? Czy te wymienione elementy wystarczą, żebyś poczuł(a), że to jest właśnie TA praca, o której zawsze marzyłe(a)ś?

Czytaj dalej
 • 06/03/2018

Zadaj sobie te pytania, zanim posadzisz siebie na open space

Zespołowość, wspólnota i ułatwienie ludziom wzajemnej komunikacji spowodowały, że od lat 90tych w Polsce coraz większą popularnością cieszy się tworzenie środowiska pracy w stylu open space, czyli pracowanie na dużych otwartych przestrzeniach bez podziału na pokoje. Czy to rozwiązanie sprawdzi się dla każdego pracownika?

Czytaj dalej
 • 19/02/2018

Tworzysz relację na niby czy naprawdę?

Julia zgłosiła się do nas, gdy jej kolejny związek znowu miała schować w szufladkę „nieudany”. Kolejne nadzieje, marzenia, które nie przetrwały próby czasu. Kolacje w restauracji, wspólne wyjścia do kina, weekendowe wyjazdy tylko we dwoje. Pokazała zdjęcia na Instagramie. Dwoje uśmiechniętych ludzi, wpatrzonych w siebie, ciekawie uchwycone kadry zawsze z ładnym widokiem w tle. Co poszło nie tak?

Czytaj dalej
 • 14/02/2018

Czy wszystkiego można się nauczyć, wyszkolić?

Czy wszystkiego da się nauczyć, podciągnąć, doszkolić? Co za bzdura! Dzisiaj zewsząd wmawiają nam, że każdy może zostać każdym. Że możesz robić wszystko co chcesz, tylko musisz się odważyć. Jedna wielka ściema, która perełeczki zamienia w sfrustrowane i niespełnione dusze, błąkające się po korporacyjnych korytarzach bez energii i z celem niedopasowanym do siebie..

Czytaj dalej
 • 25/01/2018

Czy w małżeństwie na pewno wiemy, o co się kłócimy?

Nie miała już nadziei. Przez ostatnie lata walczyła, rozmawiała, prosiła, błagała, płakała, obrażała się, krzyczała. Była gotowa spróbować wszystkiego, byle tylko nie odszedł. „Ja Cię nie zdradzam” – powtarzał jej już niemal codziennie. A ona i tak nie wierzyła i co rusz zalewała się łzami. Przecież mają trójkę dzieci, kredyt na dom, planowali się razem zestarzeć i być ze sobą na dobre i na złe. A teraz co?

Czytaj dalej
 • 16/01/2018

Zalety osób nieuporządkowanych są zdecydowanie niedoceniane!

To irytujące, że w dzisiejszym świecie gloryfikujemy tylko tych, którzy lubią porządek, uwielbiają ścisłe harmonogramy, a całe swoje życie planują w co najmniej kilku aplikacjach. A co z tymi, dla których taka dbałość o szczegóły, przewidywalność i skrupulatność jest po prostu nudna? Czy oni są gorsi?

Czytaj dalej
 • 10/01/2018

Nowa praca – stare problemy. A przecież nie tak miało być!

Skoro ja się tak staram, a oni tego nie doceniają, rzucam papierami! Mam dość! W środowisku dużych korporacji takie zdania padają od co drugiej osoby. Średnio co drugi dzień. Dzisiaj dużo mówi się o tym, że mamy rynek pracownika, o nową pracę stosunkowo nietrudno, szczególnie gdy masz już całkiem pokaźne doświadczenie i milion szkoleń za sobą. No to zmieniasz. I jak wychodzi?

Czytaj dalej
 • 05/01/2018

Czy w miłości przeciwności się przyciągają?

Na samym początku różnice to fascynujące urozmaicenie relacji, które po pięciu, dziesięciu i dwudziestu latach mogą stracić nieco ze swej niezwykłości. Czy dysharmonia to błogosławieństwo czy może przekleństwo dla szczęśliwej i długoletniej relacji? Przeanalizujmy to na przykładzie dwóch konkretnych sytuacji.

Czytaj dalej
 • 03/01/2018