Newsroom

Skąd brać motywację do codziennej pracy? Przeczytaj na ceo.com.pl jak trwale sobie poradzić ze spadkiem własnej motywacji

Codzienne wyzwania i odpowiedzialność spoczywająca na barkach menedżera są – z jednej strony – motywujące. Z drugiej – mogą szybko wypalać. Jak to zrównoważyć i skąd brać codzienną motywację? I czy w ogóle warto na siłę szukać motywacji?

Wydawałoby się, że ze znajdowaniem motywacji nie powinniśmy mieć problemu. Do wyboru mamy liczne książki, artykuły, warsztaty, czy chociażby popularne wystąpienia na TEDx na ten temat. Jednak po chwilowym przypływie energii, szybko wracamy do poprzedniego stanu.

Aby trwale poradzić sobie ze spadkiem własnej motywacji, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę napędza mnie do działania? Samodzielne szukanie odpowiedzi nie jest jednak łatwe, ponieważ możemy mieć nieco zafałszowane wyobrażenie na swój temat.

Z pomocą przychodzi wtedy test – Reiss Motivation Profile® – który pozwala zajrzeć wgłąb każdego z nas i poznać prawdę. O nas samych. Jak z tej wiedzy korzystać na co dzień? Opisujemy krok po kroku TUTAJ. Możesz też przeczytać artykuł jako pdf  TUTAJ.

SPODOBAŁ CI SIĘ
TEN TEKST?
podziel się