Newsroom

Jaki powinien być idealny szef? Z tym pytaniem zmierzyliśmy się w artykule dla managerplus.pl

Czy bycia dobrym szefem można się nauczyć? Czy warsztaty, szkolenia, mądre książki zrobią z nas charyzmatycznych liderów i skutecznych menedżerów jednocześnie? Kim się inspirować i kogo słuchać, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością?

Jakiś czas temu w prestiżowym Harvard Business Review ukazał się artykuł o tzw. „incomplete leaders”. Gdyby przetłumaczyć ten termin dosłownie, powiedzielibyśmy o „niekompletnych liderzy” lub „liderach nieidealnych”.

„Incomplete leaders” dla niektórych może zabrzmieć kontrowersyjnie. Szczególnie, jeśli jako szefowie stawiamy sobie wysoką poprzeczkę. Chcemy mieć doskonałych i oddanych pracowników, rosnące słupki na wykresach, coraz bardziej prestiżowe biura, a jednocześnie utrzymać satysfakcjonujące życie osobiste. W takim obrazie nie ma miejsca na niedoskonałość. Jak sobie z tym poradzić aby spełnić oczekiwania szefów i osiągnąć sukces? Konkretne wskazówki znajdziesz w artykule dla managerplus.pl. Całość online przeczytasz TUTAJ. Artykuł w pdfie możesz też pobrać TUTAJ.

SPODOBAŁ CI SIĘ
TEN TEKST?
podziel się