Newsroom

Co charakteryzuje skuteczne liderki? Wyniki badania wśród 253 kobiet opublikowaliśmy na łamach Business & Prestige

Czy obejmując menedżerskie stanowisko od razu stajemy się liderkami? Nie zawsze. Te dwie role wymagają od nas różnych postaw, kompetencji i umiejętności. Czym charakteryzują się więc skuteczne liderki? Czy każda z nas może stać się przywódczynią i inspiratorką?

Wzięliśmy pod lupę 253 wyniki testów Reiss Motivation Profile, wypełnionych przez kobiety zajmujące menedżerskie i przywódcze stanowiska: dyrektorki zarządzające i operacyjne w działach marketingu, finansów czy produkcji, prezeski i członkinie zarządu, w różnych branżach: produkcja, handel, banki, ubezpieczenia, aż po FMCG.

Można było oczekiwać, że w tej dość jednorodnej grupie zawodowej uda się wyłonić jakąś unikalną kombinację szczególnych potrzeb i kompetencji, które tworzą menedżerkę i liderkę. Analiza profili motywacyjnych uczestniczek badania wykazała jednak… brak takiej kombinacji.

Szczegółowa analiza jest dostępna w artykule, który Ewa Jochheim – CEO Instytutu Durkalskiego, napisała dla Business&Prestige. Przeczytaj go we wersji online TUTAJ lub jako pdf TUTAJ.

SPODOBAŁ CI SIĘ
TEN TEKST?
podziel się