Aktualności

Czy każdy pracownik może być opiekunem Klienta banku spółdzielczego?

Zapraszamy do przeczytania artykułu Ewy Jochheim dla magazynu Głos Banków Spółdzielczych

Czytaj dalej
 • 10/01/2019

Budowanie marki osobistej w oparciu o RMP

Warsztaty Marka Liderki

Czytaj dalej
 • 19/12/2018

Mamy przyjemność być partnerem Women in Project Management

Pierwsze spotkanie Women in Project Management w Poznaniu już za nami. Mamy ogromną przyjemność być partnerem tej inicjatywy. Wspieramy, trzymamy kciuki i służymy wsparciem. Tym razem kobietom!:) Obszerna fotorelacja dostępna jest na Facebooku – link poniżej: Opublikowany przez Women in Project Management Piątek, 7 grudnia 2018

Czytaj dalej
 • 13/12/2018

Dogadać się z innymi? Czy to w ogóle możliwe? Przeczytaj w artykule dla psychologia-spoleczna.pl

Dlaczego tak trudno jest porozumieć się z innymi? Dlaczego inni nie rozumieją mojego punktu widzenia? Gdzie tkwi przyczyna problemów w relacjach z rodziną, szefem i współpracownikami? W artykule dla portalu psychologia-spoleczna.pl przybliżamy podejście prof. Stevena Reissa. Artykuł w wersji online jest dostępny TUTAJ  lub jako pdf TUTAJ.

Czytaj dalej
 • 13/12/2018

Jak zarządzać i motywować pracowników w trudnych dla pracodawcy czasach? Na ceo.pl piszemy o znaczącej różnicy jaką wnosi do zarządzania motywowanie 3.0

W bardzo wielu firmach wciąż pokutuje wiara w to, że pieniądze, podwyżki, premie, prowizje, bony podarunkowe i inne formy finansowego uznania to najskuteczniejszy sposób utrzymywania i motywowania pracowników do tego, aby osiągali założone przez nas cele. Nie da się ukryć, że ten sposób może być bardzo skuteczny – w końcu wszyscy chodzimy do pracy właśnie po … Continue reading „Jak zarządzać i motywować pracowników w trudnych dla pracodawcy czasach? Na ceo.pl piszemy o znaczącej różnicy jaką wnosi do zarządzania motywowanie 3.0”

Czytaj dalej
 • 20/11/2018

Jaki powinien być idealny szef? Z tym pytaniem zmierzyliśmy się w artykule dla managerplus.pl

Czy bycia dobrym szefem można się nauczyć? Czy warsztaty, szkolenia, mądre książki zrobią z nas charyzmatycznych liderów i skutecznych menedżerów jednocześnie? Kim się inspirować i kogo słuchać, aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością? Jakiś czas temu w prestiżowym Harvard Business Review ukazał się artykuł o tzw. „incomplete leaders”. Gdyby przetłumaczyć ten termin dosłownie, powiedzielibyśmy o … Continue reading „Jaki powinien być idealny szef? Z tym pytaniem zmierzyliśmy się w artykule dla managerplus.pl”

Czytaj dalej
 • 20/11/2018

Wśród 5 narzędzi samopoznawczych polecanych przez biohaker.pl jesteśmy i my:)

Biohaker.pl to człowiek, który mówi wprost. Zdecydowanie chce od życia więcej. Chce żyć pełniej i szuka wszelkich możliwości, aby świadomie wpływać na swoje ciało i umysł tak, by zoptymalizować męskie zdrowie. Kiedy szukał odpowiedzi na poniższe pytania – trafił na profil motywacyjny RMP. Przeczytajcie sami, co odnalazł w naszym narzędziu i 4 innych, które sprawdził … Continue reading „Wśród 5 narzędzi samopoznawczych polecanych przez biohaker.pl jesteśmy i my:)”

Czytaj dalej
 • 05/11/2018

Skąd brać motywację do codziennej pracy? Przeczytaj na ceo.com.pl jak trwale sobie poradzić ze spadkiem własnej motywacji

Codzienne wyzwania i odpowiedzialność spoczywająca na barkach menedżera są – z jednej strony – motywujące. Z drugiej – mogą szybko wypalać. Jak to zrównoważyć i skąd brać codzienną motywację? I czy w ogóle warto na siłę szukać motywacji? Podpowiadamy co na to nauka!

Czytaj dalej
 • 29/10/2018

Jak integrować pracowników wokół celów firmy? Napisaliśmy o tym dla portalu managerplus.pl

Zespół pracowników powinien działać jak mechanizm, precyzyjnie zgrany w celu osiągnięcia wspólnego celu. Ale nie zawsze tak jest. Różnorodność osobowości, charakterów czy ambicji może stanowić mieszankę wybuchową. Jak pogodzić to wszystko i zintegrować ludzi wokół celów firmy? Pomaga w tym oparty na RMP program rozwojowy Zarządzanie przez motywację 3.0

Czytaj dalej
 • 29/10/2018

W podcaście Mariusza Chrapko stawiamy czoła wnikliwym pytaniom prowadzącego o szczegóły powstania i zastosowania RMP

W najnowszym odcinku podcastu Mariusza Chrapko opowiadamy o tym, czym jest Reiss Motivation Profile, jak go stosować i w czym konkretnie pomaga. Na wnikliwe pytania prowadzącego odpowiadała Kasia Janas. A na spotkanie przyszła z prezentem – biorąc udział w konkursie, można było wygrać profil dla siebie.

Czytaj dalej
 • 23/10/2018

Zostaliśmy partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – sprawdź 5 naszych bezpłatnych warsztatów

Z ogromną przyjemnością dołączyliśmy do listy organizatorów warsztatów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Jedno podejście – Reiss Motivation Profile® i trzy różne perspektywy wykorzystania go dla rozwoju zespołów, zwiększenia swojej skuteczności w budowaniu własnego biznesu i zadbania o lepszy poziom satysfakcji w życiu. Zapisz się już dzisiaj. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj dalej
 • 23/10/2018

Nasze nowe zmotywowane biuro :)

No i rozgościliśmy się już na dobre. Kiedyś w Sródmieściu, od kilku miesięcy na Saskiej Kępie. Przestronne wnętrza, mnóstwo ciszy i zieleni dookoła. Ogród na zewnątrz. Każdy pracownik i każdy klient znajdzie tu dla siebie inspirujące i przytulne miejsce🙂 W końcu o motywacji warto rozmawiać w baaardzo motywującym do pracy miejscu😉  Zapraszamy – ulica Nobla 9 lok.7.

Czytaj dalej
 • 16/10/2018

Szkolenie ‚Potęga motywacji w projektowaniu życia” już wkrótce na SWPS!

Jeśli chcemy kogoś zmotywować, kierujmy się więc jego, a nie swoimi potrzebami. Nie domyślajmy się ich, poznajmy je, bo jak pisał profesor psychologii Steven Reiss: „Motywacja to potwierdzenie naszych, a nie czyichś wartości”. O sile wewnętrznej motywacji w projektowaniu życia zawodowego i prywatnego opowie Iwona Kokoszka, trener, coach i RMP Master na warsztatach w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (27.11.2018).

Czytaj dalej
 • 16/10/2018

„W jaki sposób zbudować Dream Team” – piszemy w „Personel i Zarządzanie”

„Nie patrzmy na ludzi tylko poprzez historię zatrudnienia na podobnych stanowiskach, bo ona nie gwarantuje, że taka osoba sprawdzi się w naszych strukturach, będzie gotowa angażować się do naszych projektów”. Nie tak, to jak? Jak zbudować zespół, który osiągnie cele, zachowa uśmiech na twarzy i z radością będzie wyczekiwał nowych wyzwań? Konkretne wskazówki przedstawia Iwona Kokoszka w artykule w „Personel i Zarządzanie”.

Czytaj dalej
 • 02/10/2018

„Co tak naprawdę motywuje pracowników” – podpowiadamy w artykule dla eduforum.pl

Czy można zrobić cokolwiek, żeby zmotywować tych, którzy są niezmotywowani? Podwyżkę już dostali, pakiet benefitów także – czy im jest wciąż za mało? Ale czego? Nasz artykul w eduforum.pl podpowiada konkretne rozwiązania.

Czytaj dalej
 • 20/09/2018

Przeczytaj w Business & Prestige co motywuje pracowników do działania

Wydaje się, że w czasach ogromnej potrzeby samorozwoju, dostępu do wielu praktyk czy szkoleń z tego zakresu, zaczynamy lepiej rozumieć siebie, a co się z tym wiąże lub przynajmniej powinno – lepiej rozumiemy też innych. Czy na pewno? Ewa Jochheim wyjaśnia to szczegółowo w artykule dla Business&Prestige.

Czytaj dalej
 • 20/09/2018

Terminy certyfikacji w 2019 roku – już są!

Ze względu na coraz większą liczbę zapytań prezentujemy już teraz terminy certyfikacji w 2019 roku. Na każdą certyfikację jest tylko kilkanaście dostępnych miejsc, więc warto zarezerwować już dzisiaj! Sprawdź terminy na cały przyszły rok 🙂

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Zapraszamy na spotkanie do Olsztyna! Czy motywacja jest kobietą?

Już 30.09.2018 roku zapraszamy do Olsztyna! Nasza masterka, Magdalena Wojtkowiak, podczas spotkania dla kobiet „bez gorsetu” będzie opowiadała o tym, jak odważnie i z pasją sięgać w życiu po swoje cele i marzenia i jak nasze motywatory mogą nam w tym pomóc.

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Co charakteryzuje skuteczne liderki? Wyniki badania wśród 253 kobiet opublikowaliśmy na łamach Business & Prestige

Czy obejmując menedżerskie stanowisko od razu stajemy się liderkami? Nie zawsze. Te dwie role wymagają od nas różnych postaw, kompetencji i umiejętności. Czym charakteryzują się więc skuteczne liderki? Czy każda z nas może stać się przywódczynią i inspiratorką? Napisaliśmy o tym dla Business&Prestige

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Trenferencja – konferencja dla trenerów już za nami!

W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność być partnerem Trenferencji – największej w Polsce konferencji dla trenerów. 140 osób spotkało się w pięknym Wrocławiu, aby doskonalić swoje umiejętności. No i także posłuchać trochę o Reiss Motivation Profile:)

Czytaj dalej
 • 10/09/2018

Algorytm szczęścia jest udowodniony naukowo! O komentarz w tej sprawie poprosił nas portal „Coaching w spódnicy”

Codzienność i szybkie tempo życia pochłaniają nas tak bardzo, że rzadko zastanawiamy się nad tym, czego naprawdę potrzebujemy do szczęśliwego życia. Wszystko przecież tak bardzo kusi. Jak w tym gąszczu możliwości odnaleźć to, co NAM da radość spełnienie? Przez zawiłości ludzkiej osobowości doskonale prowadzi Reiss Motivation Profile. Jak? O tym pisała nasza masterka – Joanna Religa – dla portalu coaching w spódnicy.

Czytaj dalej
 • 05/09/2018

Spotkanie wprowadzające do metodologii RMP już we wrześniu!

W związku z rosnącą liczbą zapytań dotyczących Reiss Motivation Profile, wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 19.09 na spotkanie wprowadzające do metodologii RMP. Odbędzie się w godz.17:30 – 20:00 na ulicy Nobla 9/7 w Warszawie. A poprowadzi je Katarzyna Janas

Czytaj dalej
 • 29/08/2018

Dobre słowo kontra marchewka – co jest skuteczniejsze? Odpowiadamy w artykule dla „My Company”

Firmy chcą rosnąć szybciej niż rynek, więc stale podnoszą swoje cele sprzedażowe. By je osiągnąć, zagrzewają handlowców do działania na jedną modłę i potem dziwią się, że rezultatów brak. O najnowszych doniesieniach naukowych w motywowaniu pracowników sprzedaży napisała dla My Company Iwona Kokoszka – trener biznesu, coach ACC ICF, Reiss Profile Master

Czytaj dalej
 • 29/08/2018

Jak zmotywować siebie i swoich pracowników? Portal „Sukces pisany szminką” wziął pod lupę RMP

Pytanie stare jak świat i wreszcie nauka znalazła na nie odpowiedź! Poznanie indywidualnej motywacji każdego z nas jest nie tylko możliwe, ale proste jak nigdy dotąd! Zobacz jak to zrobić – przeczytaj artykul na portalu Sukces pisany Szminką.

Czytaj dalej
 • 26/08/2018

Polacy za dużo pracują? Udowadniamy to dla pulshr.pl

W artykule dla pulshr.pl dzielimy się podpowiedziami i odpowiedziami wynikającymi z badań prof. Stevena Reissa nad ludzką motywacją. Zobacz, z czego wynika polski pracoholizm.

Czytaj dalej
 • 14/08/2018

Czy wpuściłyby do swojej spółki mężczyznę? Założycielki Instytutu odpowiadają dla „Business & Prestige”

Dwie Panie Prezes Insytutu Durkalskiego – Ewa Jochheim i Katarzyna Janas, od 5 lat wspólnie zarządzają firmą rozwijając ją coraz dynamiczniej i wciąż…w babskim składzie 🙂 Czy to zamierzone czy przypadek? Na to pytanie odpowiadają w wywiadzie dla Business & Prestige.

Czytaj dalej
 • 24/07/2018

16 motywatorów, czyli kompendium wiedzy o motywacji – na portalu ccnews.pl

Czy piramida Maslow’a jest już nieaktualna? Czy czegoś jej brakuje? Tajniki Reiss Motivation Profile zdradziła Ewa Jochheim dla ccnews.pl.

Czytaj dalej
 • 10/07/2018

Jak rozpoznać wybitnego sprzedawcę? Zdradzamy sekret w artykule dla ccnews.pl

Wybitny sprzedawca. Czy to talent? Wrodzone cechy? Czy może raczej ukształtowane i wyuczone konkretne kompetencje? Na pewno bardzo silne konkretne potrzeby pomagają w tym zawodzie osiągnąć mistrzostwo. Jakie? Artykuł w ccnews na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czytaj dalej
 • 27/06/2018

O motywacji z wykorzystaniem afrykańskich metafor? Opowiadaliśmy na spotkaniu „Biznes z pasją”

Tak potrafi tylko Marzena Dembicka, nasz Reiss Profile Master. Na spotkaniu Biznes z Pasją w Starogardzie Gdańskim stworzyła opowieść o sztuce budowania relacji w biznesie oraz odwadze dokonywania wyborów zgodnych z wewnętrznymi potrzebami. Zobacz szczegółową relację z tego wydarzenia.

Czytaj dalej
 • 12/06/2018

Jak dogadywać się z innymi bez niszczących kłótni czy fochów? Przeczytasz online na portalu „Sukces pisany szminką”

Palec do góry, kto z pełną odpowiedzialnością może powiedzieć, że wszystkie jego relacje przebiegają bezkonfliktowo i nie zdarza mu się konkretnie i od serca pokłócić. Jak to robić tak, by nie niszczyć? Siebie, drugiego człowieka i wzajemnej relacji? Więcej przeczytasz w artykule Joanny Religi, naszej Masterki RMP, napisanym dla portalu Sukces pisany szminką.

Czytaj dalej
 • 26/05/2018

W Radio Gdańsk podpowiadaliśmy jak pomóc nastolatkowi wybrać dobrą pracę na przyszłość

Trenerki rozwoju osobistego Katarzyna Janas i Karolina Wołosowska radziły, jak dokonać właściwego wyboru szkoły średniej albo kierunku studiów.  Test motywacyjny warto zrobić przed wyborem szkoły i studiów, żeby chciało się potem wstawać do pracy. Posłuchaj krótkirj audycji dla Radia Gdańsk.

Czytaj dalej
 • 23/05/2018

Nie obwiniaj się o brak silnej woli! Dla focus.pl napisaliśmy o tym, jak sprawdzić co Cię naprawdę kręci

…lepiej sprawdź co Cię najbardziej kręci. Ile razy przylepiałeś zdjęcie na lodówce mające przypominać ci o odchudzaniu? Jak często kupowałeś karnet na siłownię, którego nigdy nie wykorzystałeś? Dlaczego praca cię nie cieszy? Dlaczego nie umiesz nic zmienić? Przeczytaj artykuł w focus.pl

Czytaj dalej
 • 14/05/2018

7 zasad mistrzów motywacji – opublikowaliśmy w magazynie „Benefit”

Czy każdy sprzedawca może się stać wybitnym handlowcem? Na ile ważne są konkretne umiejętności? A może trzeba mieć jakieś konkretne wrodzone predyspozycje? O tym napisała Ewa Jochheim dla magazynu „Benefit”

Czytaj dalej
 • 04/05/2018

Motywowanie po polsku – czy rzeczywiście różnimy się czymś od innych krajów? Sprawdź na egospodarka.pl

No i proszę. Niby świat się kurczy i globalizuje coraz bardziej, a jednak wciąż występują znaczne różnice między krajami, jeśli chodz o motywację. Czym Polacy różnią się od innych krajów? Sprawdź w materiale dla egospodarka.pl.

Czytaj dalej
 • 04/02/2018

Czym zmotywować Polaka w pracy? Na kadry.infor.pl poznasz odpowiedź.

Odwoływanie się do wartości, które nie są istotne dla pracowników, może przynieść efekt odwrotny do zamiarów przełożonego – poczują oni bowiem, że coś im się narzuca, co może wywołać ich opór. Jak często naprawdę poświęcasz czas na poznanie indywidualnej motywacji swoich pracowników? W artykule dla kadry.infor.pl podpowiadamy jak to robić w codziennej pracy managera.

Czytaj dalej
 • 30/01/2018

Polaków motywuje do pracy lojalność wobec zasad, a czego nie chcemy? Przeczytaj nasz artykuł na dlahandlu.pl

Według badań Reiss Motivation Profile, Polacy są mocno przywiązani do zasad i cenią sobie stabilizację emocjonalną. Natomiast najsłabiej pobudza nas do działania chęć rewanżu, nasza potrzeba konkurowania oraz współzawodnictwa jest więc dość ograniczona. Poznaj szczegóły w artykule dla www.dlahandlu.pl

Czytaj dalej
 • 30/01/2018