Aktualności

Nasze nowe zmotywowane biuro :)

No i rozgościliśmy się już na dobre. Kiedyś w Sródmieściu, od kilku miesięcy na Saskiej Kępie. Przestronne wnętrza, mnóstwo ciszy i zieleni dookoła. Ogród na zewnątrz. Każdy pracownik i każdy klient znajdzie tu dla siebie inspirujące i przytulne miejsce🙂 W końcu o motywacji warto rozmawiać w baaardzo motywującym do pracy miejscu😉  Zapraszamy – ulica Nobla 9 lok.7.

Czytaj dalej
 • 16/10/2018

Szkolenie ‚Potęga motywacji w projektowaniu życia” już wkrótce na SWPS!

Jeśli chcemy kogoś zmotywować, kierujmy się więc jego, a nie swoimi potrzebami. Nie domyślajmy się ich, poznajmy je, bo jak pisał profesor psychologii Steven Reiss: „Motywacja to potwierdzenie naszych, a nie czyichś wartości”. O sile wewnętrznej motywacji w projektowaniu życia zawodowego i prywatnego opowie Iwona Kokoszka, trener, coach i RMP Master na warsztatach w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (27.11.2018).

Czytaj dalej
 • 16/10/2018

„W jaki sposób zbudować Dream Team” – piszemy w „Personel i Zarządzanie”

„Nie patrzmy na ludzi tylko poprzez historię zatrudnienia na podobnych stanowiskach, bo ona nie gwarantuje, że taka osoba sprawdzi się w naszych strukturach, będzie gotowa angażować się do naszych projektów”. Nie tak, to jak? Jak zbudować zespół, który osiągnie cele, zachowa uśmiech na twarzy i z radością będzie wyczekiwał nowych wyzwań? Konkretne wskazówki przedstawia Iwona Kokoszka w artykule w „Personel i Zarządzanie”.

Czytaj dalej
 • 02/10/2018

„Co tak naprawdę motywuje pracowników” – podpowiadamy w artykule dla eduforum.pl

Czy można zrobić cokolwiek, żeby zmotywować tych, którzy są niezmotywowani? Podwyżkę już dostali, pakiet benefitów także – czy im jest wciąż za mało? Ale czego? Nasz artykul w eduforum.pl podpowiada konkretne rozwiązania.

Czytaj dalej
 • 20/09/2018

Przeczytaj w Business & Prestige co motywuje pracowników do działania

Wydaje się, że w czasach ogromnej potrzeby samorozwoju, dostępu do wielu praktyk czy szkoleń z tego zakresu, zaczynamy lepiej rozumieć siebie, a co się z tym wiąże lub przynajmniej powinno – lepiej rozumiemy też innych. Czy na pewno? Ewa Jochheim wyjaśnia to szczegółowo w artykule dla Business&Prestige.

Czytaj dalej
 • 20/09/2018

Terminy certyfikacji w 2019 roku – już są!

Ze względu na coraz większą liczbę zapytań prezentujemy już teraz terminy certyfikacji w 2019 roku. Na każdą certyfikację jest tylko kilkanaście dostępnych miejsc, więc warto zarezerwować już dzisiaj! Sprawdź terminy na cały przyszły rok 🙂

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Zapraszamy na spotkanie do Olsztyna! Czy motywacja jest kobietą?

Już 30.09.2018 roku zapraszamy do Olsztyna! Nasza masterka, Magdalena Wojtkowiak, podczas spotkania dla kobiet „bez gorsetu” będzie opowiadała o tym, jak odważnie i z pasją sięgać w życiu po swoje cele i marzenia i jak nasze motywatory mogą nam w tym pomóc.

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Co charakteryzuje skuteczne liderki? Wyniki badania wśród 253 kobiet opublikowaliśmy na łamach Business & Prestige

Czy obejmując menedżerskie stanowisko od razu stajemy się liderkami? Nie zawsze. Te dwie role wymagają od nas różnych postaw, kompetencji i umiejętności. Czym charakteryzują się więc skuteczne liderki? Czy każda z nas może stać się przywódczynią i inspiratorką? Napisaliśmy o tym dla Business&Prestige

Czytaj dalej
 • 17/09/2018

Trenferencja – konferencja dla trenerów już za nami!

W miniony weekend mieliśmy ogromną przyjemność być partnerem Trenferencji – największej w Polsce konferencji dla trenerów. 140 osób spotkało się w pięknym Wrocławiu, aby doskonalić swoje umiejętności. No i także posłuchać trochę o Reiss Motivation Profile:)

Czytaj dalej
 • 10/09/2018

Algorytm szczęścia jest udowodniony naukowo! O komentarz w tej sprawie poprosił nas portal „Coaching w spódnicy”

Codzienność i szybkie tempo życia pochłaniają nas tak bardzo, że rzadko zastanawiamy się nad tym, czego naprawdę potrzebujemy do szczęśliwego życia. Wszystko przecież tak bardzo kusi. Jak w tym gąszczu możliwości odnaleźć to, co NAM da radość spełnienie? Przez zawiłości ludzkiej osobowości doskonale prowadzi Reiss Motivation Profile. Jak? O tym pisała nasza masterka – Joanna Religa – dla portalu coaching w spódnicy.

Czytaj dalej
 • 05/09/2018

Spotkanie wprowadzające do metodologii RMP już we wrześniu!

W związku z rosnącą liczbą zapytań dotyczących Reiss Motivation Profile, wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 19.09 na spotkanie wprowadzające do metodologii RMP. Odbędzie się w godz.17:30 – 20:00 na ulicy Nobla 9/7 w Warszawie. A poprowadzi je Katarzyna Janas

Czytaj dalej
 • 29/08/2018

Dobre słowo kontra marchewka – co jest skuteczniejsze? Odpowiadamy w artykule dla „My Company”

Firmy chcą rosnąć szybciej niż rynek, więc stale podnoszą swoje cele sprzedażowe. By je osiągnąć, zagrzewają handlowców do działania na jedną modłę i potem dziwią się, że rezultatów brak. O najnowszych doniesieniach naukowych w motywowaniu pracowników sprzedaży napisała dla My Company Iwona Kokoszka – trener biznesu, coach ACC ICF, Reiss Profile Master

Czytaj dalej
 • 29/08/2018

Jak zmotywować siebie i swoich pracowników? Portal „Sukces pisany szminką” wziął pod lupę RMP

Pytanie stare jak świat i wreszcie nauka znalazła na nie odpowiedź! Poznanie indywidualnej motywacji każdego z nas jest nie tylko możliwe, ale proste jak nigdy dotąd! Zobacz jak to zrobić – przeczytaj artykul na portalu Sukces pisany Szminką.

Czytaj dalej
 • 26/08/2018

Polacy za dużo pracują? Udowadniamy to dla pulshr.pl

W artykule dla pulshr.pl dzielimy się podpowiedziami i odpowiedziami wynikającymi z badań prof. Stevena Reissa nad ludzką motywacją. Zobacz, z czego wynika polski pracoholizm.

Czytaj dalej
 • 14/08/2018

Czy wpuściłyby do swojej spółki mężczyznę? Założycielki Instytutu odpowiadają dla „Business & Prestige”

Dwie Panie Prezes Insytutu Durkalskiego – Ewa Jochheim i Katarzyna Janas, od 5 lat wspólnie zarządzają firmą rozwijając ją coraz dynamiczniej i wciąż…w babskim składzie 🙂 Czy to zamierzone czy przypadek? Na to pytanie odpowiadają w wywiadzie dla Business & Prestige.

Czytaj dalej
 • 24/07/2018

16 motywatorów, czyli kompendium wiedzy o motywacji – na portalu ccnews.pl

Czy piramida Maslow’a jest już nieaktualna? Czy czegoś jej brakuje? Tajniki Reiss Motivation Profile zdradziła Ewa Jochheim dla ccnews.pl.

Czytaj dalej
 • 10/07/2018

Jak rozpoznać wybitnego sprzedawcę? Zdradzamy sekret w artykule dla ccnews.pl

Wybitny sprzedawca. Czy to talent? Wrodzone cechy? Czy może raczej ukształtowane i wyuczone konkretne kompetencje? Na pewno bardzo silne konkretne potrzeby pomagają w tym zawodzie osiągnąć mistrzostwo. Jakie? Artykuł w ccnews na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.

Czytaj dalej
 • 27/06/2018

O motywacji z wykorzystaniem afrykańskich metafor? Opowiadaliśmy na spotkaniu „Biznes z pasją”

Tak potrafi tylko Marzena Dembicka, nasz Reiss Profile Master. Na spotkaniu Biznes z Pasją w Starogardzie Gdańskim stworzyła opowieść o sztuce budowania relacji w biznesie oraz odwadze dokonywania wyborów zgodnych z wewnętrznymi potrzebami. Zobacz szczegółową relację z tego wydarzenia.

Czytaj dalej
 • 12/06/2018

Jak dogadywać się z innymi bez niszczących kłótni czy fochów? Przeczytasz online na portalu „Sukces pisany szminką”

Palec do góry, kto z pełną odpowiedzialnością może powiedzieć, że wszystkie jego relacje przebiegają bezkonfliktowo i nie zdarza mu się konkretnie i od serca pokłócić. Jak to robić tak, by nie niszczyć? Siebie, drugiego człowieka i wzajemnej relacji? Więcej przeczytasz w artykule Joanny Religi, naszej Masterki RMP, napisanym dla portalu Sukces pisany szminką.

Czytaj dalej
 • 26/05/2018

W Radio Gdańsk podpowiadaliśmy jak pomóc nastolatkowi wybrać dobrą pracę na przyszłość

Trenerki rozwoju osobistego Katarzyna Janas i Karolina Wołosowska radziły, jak dokonać właściwego wyboru szkoły średniej albo kierunku studiów.  Test motywacyjny warto zrobić przed wyborem szkoły i studiów, żeby chciało się potem wstawać do pracy. Posłuchaj krótkirj audycji dla Radia Gdańsk.

Czytaj dalej
 • 23/05/2018

Nie obwiniaj się o brak silnej woli! Dla focus.pl napisaliśmy o tym, jak sprawdzić co Cię naprawdę kręci

…lepiej sprawdź co Cię najbardziej kręci. Ile razy przylepiałeś zdjęcie na lodówce mające przypominać ci o odchudzaniu? Jak często kupowałeś karnet na siłownię, którego nigdy nie wykorzystałeś? Dlaczego praca cię nie cieszy? Dlaczego nie umiesz nic zmienić? Przeczytaj artykuł w focus.pl

Czytaj dalej
 • 14/05/2018

7 zasad mistrzów motywacji – opublikowaliśmy w magazynie „Benefit”

Czy każdy sprzedawca może się stać wybitnym handlowcem? Na ile ważne są konkretne umiejętności? A może trzeba mieć jakieś konkretne wrodzone predyspozycje? O tym napisała Ewa Jochheim dla magazynu „Benefit”

Czytaj dalej
 • 04/05/2018

Motywowanie po polsku – czy rzeczywiście różnimy się czymś od innych krajów? Sprawdź na egospodarka.pl

No i proszę. Niby świat się kurczy i globalizuje coraz bardziej, a jednak wciąż występują znaczne różnice między krajami, jeśli chodz o motywację. Czym Polacy różnią się od innych krajów? Sprawdź w materiale dla egospodarka.pl.

Czytaj dalej
 • 04/02/2018

Czym zmotywować Polaka w pracy? Na kadry.infor.pl poznasz odpowiedź.

Odwoływanie się do wartości, które nie są istotne dla pracowników, może przynieść efekt odwrotny do zamiarów przełożonego – poczują oni bowiem, że coś im się narzuca, co może wywołać ich opór. Jak często naprawdę poświęcasz czas na poznanie indywidualnej motywacji swoich pracowników? W artykule dla kadry.infor.pl podpowiadamy jak to robić w codziennej pracy managera.

Czytaj dalej
 • 30/01/2018

Polaków motywuje do pracy lojalność wobec zasad, a czego nie chcemy? Przeczytaj nasz artykuł na dlahandlu.pl

Według badań Reiss Motivation Profile, Polacy są mocno przywiązani do zasad i cenią sobie stabilizację emocjonalną. Natomiast najsłabiej pobudza nas do działania chęć rewanżu, nasza potrzeba konkurowania oraz współzawodnictwa jest więc dość ograniczona. Poznaj szczegóły w artykule dla www.dlahandlu.pl

Czytaj dalej
 • 30/01/2018

W czasopiśmie „Uczyć lepiej” podpowiadaliśmy czy można zmotywować znudzoną młodzież?

Trudni? Czy niewłaściwie motywowani? Badania naukowe dowodzą, że młodzież można zmotywować do nauki, tylko trzeba do tego podejść indywidualnie i zdecydowanie poza sztywne ramy klasycznych ocen. Czyli jak? O tym przeczytasz w „Uczyć lepiej”

Czytaj dalej
 • 09/01/2018

Jak dogonić szczęście? Posłuchaj naszej wypowiedzi dla Polskiego Radia.

Osiągnięcie szczęścia wiąże się z wewnętrzną motywacją, która zależy od naszych pragnień i wyznawanych wartości. Warto zatem zajrzeć w głąb siebie i odpowiedzieć na pytanie o to, jacy jesteśmy i które cechy możemy wykorzystać podczas poszukiwań właściwej drogi. Posłuchaj krótkiej audycji dla radiowej Trójki.

Czytaj dalej
 • 30/11/2017

Jak rekrutować skuteczniej? Dzieliliśmy się wiedzą podczas spotkania HR na Szpilkach

O tym opowiadała Katarzyna Janas na spotkaniu HR na Szpilkach w Warszawie. Bo przecież nie chodzi o to, żeby zrekrutować na chwilę, ale żeby zaangażować i zmotywować na dłużej!

Czytaj dalej
 • 23/11/2017

Jak motywować zespół do osiągnięcia wysokich wyników? Gościliśmy w Rzeszowie na spotkaniu HR na Szpilkach

RMP Master i bardzo doświadczony manager Łukasz Szymula dzielił się swoim doświadczeniem na spotkaniu HR na Szpilkach w Rzeszowie. Praktyczne wskazówki dla leaderów na bazie metodologii Reiss Motivation Profile.

Czytaj dalej
 • 12/10/2017

Zakładasz biznes? Sprawdź czy się nadajesz! Przewodnik znajdziesz na mamstartup.pl

Innowacyjny pomysł i kapitał to czasami za mało, aby startup osiągnął sukces. Jego właścicielowi potrzeba wiedzy, umiejętności i wrodzonych predyspozycji. Dobrze czytasz: wrodzonych predyspozycji. Sprawdź, czy je masz – nasz artykuł na mamsturtup.pl .

Czytaj dalej
 • 20/09/2017

2 wykłady naszych RMP Masterek na Coachowisku

Motywacja wewnętrzna – niezbędna, gdy układamy swój plan na życie. Niezbędna, gdy myślimy o swojej drodze zawodowej. Dwa tematy, dwie różne perspektywy, jedna ta sama podstawa naukowa. Mieliśmy ogromną przyjemność spotkać wielu entuzjastów 16 potrzeb na Coachowisku.

Czytaj dalej
 • 16/09/2017

Jedna rada dla wszystkich, którym brak chęci do działania to…? Zerknij na link do portalu „Sukces pisany szminką”

Katarzyna Janas daje nie tylko radę, ale szczegółowo tłumaczy jak zmotywować się skutecznie – w wywiadzie dla portalu Sukces pisany szminką.

Czytaj dalej
 • 31/07/2017

To my dorośli niewłaściwie motywujemy dzieci do nauki! Nasz artykuł dla remedium-psychologia.pl rozwiewa wątpliwości

Nauka już dawno potwierdziła, że metoda kija i marchewki nie motywuje. Że nie ma jednego uniwersalnego sposobu na motywację. I że krótko mówiąc – co jednemu dogodzi, to drugiemu szkodzi. Jakie błędy popełniamy najczęściej? Jak ich unikać? Ewa Jochheim podpowiada w artykule dla remedium-psychologia.

Czytaj dalej
 • 10/07/2017

Na naszej konferencji „Uskrzydlić Orła” frekwencja przerosła oczekiwania!

Nie było Cię z nami? Nic straconego! Wszystkie prelekcje z tego dnia możesz obejrzeć online. Wielu znakomitych prelegentów, pracujących na co dzień z metodologią Reiss Motivation Profile dzieliło się wiedzą i doświadczeniem na temat motywacji młodzieży. Kliknij i oglądaj:)

Czytaj dalej
 • 10/07/2017

Dlaczego dzieci mają problemy w szkole? Dolcevitamagazyn.pl – kliknij i przeczytaj nasze wskazówki

Wg badań naukowych jest 6 podstawowych przyczyn, dla których dzieci maja problemy w szkole. Nie chodzi o środowisko, rodziców czy sposób wychowania. Badania przeanalizowały przede wszystkim niezgodności między systemem edukacji a odkryciami dotyczącymi motywacji wewnętrznej. Poznaj szczegóły w artykule dla Dolce Vita.

Czytaj dalej
 • 05/06/2017

dla focus.pl dzielimy się doświadczeniem: dlaczego szefowie nie chwalą?

Jaki jest wymarzony szef Polaków? Zobacz wyniki ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród 500 osób zatrudnionych w różnych branżach? Zaskoczony wynikami czy takich właśnie się spodziewałeś? Wyniki opublikowaliśmy w Magazynie Coaching.

Czytaj dalej
 • 03/04/2017