O nas

Instytut Durkalskiego RMP Polska jest jedynym w Polsce licencjonowanym partnerem profesora Stevena Reissa (IDS Publishing Ltd.). Naszą misją jest wspieranie naszych Klientów w odkrywaniu i zrozumieniu własnej motywacji oraz motywacji innych w oparciu o nowatorską, zweryfikowaną naukowo metodę Reiss Motivation Profile.
Prowadzimy szkolenia, seminaria i warsztaty związane z motywacją w życiu zawodowym i w biznesie. Analizujemy i rozwijamy potencjał oraz umiejętności motywacyjne osób zarządzających.
Dla trenerów i coachów przygotowaliśmy program certyfikacyjny Reiss Profile Mastership Program, który upoważnia do stosowania metodyki RMP w ich praktyce zawodowej.
Korzystamy z doświadczeń międzynarodowej sieci Reiss Motivation Profile, która działa w 25 krajach w Ameryce Północnej, Azji oraz w Europie.

Zakres oferowanych przez nas prac, obejmuje m.in.:

  • przygotowanie i realizację szkoleń
  • przeprowadzanie wdrożeń autorskich programów
  • wsparcie podczas praktycznego zastosowania RMP
  • certyfikację na RMP Mastera dla osób zainteresowanych stosowaniem metodyki

Założyciele

Katarzyna Janas

Katarzyna Janas Instytut Durkalskiego

Współzałożycielka Instytutu, Reiss Profile Instructor, Coach

Absolwentka Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Justus-Liebig-Universität w Giessen. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie jako coach i trener zarządzania sprzedażą. Pracowała jako kierownik projektów przy międzynarodowych firmach telekomunikacyjnych, IT oraz mediów. Współwłaścicielka firmy informatycznej Vowos. Posiada certyfikat Reiss Profile Master (IDS Publishing, Ohio, USA).

Ewa Jochheim

Ewa Jochheim Instytut Durkalskiego

Współzałożycielka Instytutu, Reiss Profile Instructor, Coach
Absolwentka Ludwig-Maximilian-Universität w Monachium, Wydział Ekonomii i Statystyki. Certyfikowany Systemowy Business Coach (Steinbeis Hochschule Berlin, Kröber Komunikation Stuttgart). Od ponad 10 lat pracuje jako trener i coach rozwoju osobistego. Była doradcą M&A w niemieckich spółkach notowanych na giełdzie. Posiada doświadczenie w marketingu, online marketingu, tworzenia business planów, zarządzania projektami z zakresu szkoleń i jakości. Uzyskała certyfikat Reiss Profile Master (Kolonia, Niemcy i IDS Publishing, Ohio, USA).

+ 48 517 865 853

+49 179 52 96 592

Prof. Steven ReissMentor

Profesor Steven Reiss, Reiss Motivation Profile
Profesor Steven Reiss studiował na prestiżowych uczelniach Dartmouth College, Yale University oraz Harvard Medical School. Do 2009 r. był profesorem w katedrze Psychologii i Psychiatrii na Uniwersytecie Stanowym w Ohio oraz dyrektorem w Centrum im. Herschela W. Nisonger’a. Jego prace z dziedziny psychologii i psychiatrii były wielokrotnie nagradzane przez amerykańskie stowarzyszenia branżowe. Obecnie, jak wynika z Social Science Citation Index jest jednym z najczęściej cytowanych psychologów w Stanach Zjednoczonych.

Reiss podobnie jak Maslow, Allport i Murray uważa, że kluczem do zrozumienia ludzkiego zachowania są podstawowe motywatory. Metodą empiryczną udowodnił ich istnienie oraz wprowadził naukowe podejście do badania ludzkiej motywacji. Ze współpracującym zespołem przeprowadził serię badań na różnorodnych grupach składających się z osób zróżnicowanych etnicznie, wiekowo i z różnym doświadczeniem zawodowym. Na podstawie 10.000 anonimowych wywiadów wyłonił16 podstawowych motywatorów, które są kluczowym elementem metody Reiss Motivation Profile (RMP).

RMP ma wiele zastosowań, jest wykorzystywany m.in. w HR, rozwoju kadry zarządzającej, consultingu, coachingu, marketing oraz w sporcie wyczynowym.